Prosinec 2010

Sorry .. Stop blogu

22. prosince 2010 v 17:38 | LovelyRose♥ |  Keci, keci, keci ...

Stop blogu

NO COMENTO .. Je stop blogu a vrátím se asi na nový rok. Já nevím =D. Chci si užít vánoce a silvestr s rodinou nebo s kámoškama, ale ne moc u počítače :D .. To je vše :)) .. Omlouvám se AFF, ale prostě tu nebudu. Ahoooj :))
VeseléVánoce a Šťastný nový rok! =))
XOXO
LovelyRose♥

Pohyb ♦ Osvědčené cviky pro břicho, stehna a zadeček

10. prosince 2010 v 15:36 | LovelyRose♥ |  Vše o pohybu
Každá z nás určitě už chtěla zhubnout, a když ne zhubnout tak alespoň si nějaké ty partie těla hezky vytvarovat. Jediné co k tomu potřebujete je pevná vůle a pár cviků.

Pohyb ♦ Cviky .. posilujeme na bříško 4

10. prosince 2010 v 15:31 | LovelyRose♥ |  Vše o pohybu

Sestava pro břišní svaly

Stále více dotazů přichází do poradny s tím, že chcete poradit sestavy pro jednotlivé partie těla. Postupně tedy shrneme cviky na hýždě, stehna, pas, nohy a další problémové partie- dnes začínáme břišními svaly.
Břišní svaly jsou ploché široké svaly, které se nachází mezi dolním obvodem hrudníku a horním okrajem pánve. Podílí se na tvorbě břišní stěny, dýchání, kinetiky páteře a tvorbě břišního lisu. Pouhým cvičením se vám břicho nezeštíhlí, kdo chce mít vyrýsované břišní svaly, musí nejprve shodit tuk, který je zakrývá. Břišní svaly můžete mít díky cvičení pevné, ale pokud budete mít nadváhu, případně pneumatiku kolem břicha, budou pod tukem schované a nepůjdou vidět. Pokud máte tedy nějaké to kilo navíc, nezapomeňte zařadit nejméně 3x týdně po 40 minutách do vašeho programu aerobní aktivitu- běh, kolo, rotoped, stepper, orbitrek apod., tak, abyste spálili kalorie a samozřejmě se stravujte dietně.
Při cvičení břišních svalů věnujte pozornost správnému provedení cviků, protože jinak mohou zátěž přebírat úplně jiné svaly- například svaly nohou, krku nebo páteře. Počet opakování u břišních svalů musí být větší než při procvičování dalších tělesných partií. Cvičte co možná největší počet opakování podle vašich možností, v začátcích například tři série po patnácti opakování a postupem času, jak budou vaši břišní svaly sílit, zvyšujte počty opakování.

Pohyb ♦ Jak jednoduše procvičit stehna a hýzde

10. prosince 2010 v 15:29 | LovelyRose♥ |  Vše o pohybu
Cvičení stehna, hýžděSérie pěti jednoduchých cviků, které si můžete zacvičit i v práci nebo o přestávce ve škole. Časově nenáročné cvičení, stačí pár minut denně. Nepotřebujeme k tomu žádné pomůcky. Všechny cviky provádějte pomalu a plynule. Náš SPORŤÁK Vám vše názorně předvede :-)
Cvičení stehna, hýžděVýpady dozadu

Posilujeme přední stranu stehen a hýždě. Současně jdeme do dřepu na jedné noze a druhou natáhneme dozadu a opřeme se o špičku nohy. Koleno by se nemělo dotknout země (cca 10 cm nad zemí). "Zadní nohu" natáhněte co nejdále. Zpět do stoje se zvedejte hlavně "přední nohou". Nohy můžete pravidelně střídat nebo cvičte v sériích - pravá, levá. Na první pohled jednoduché cvičení, ale zkuste si to s batohem na zádech:-)
Zakopávání

Tento cvik posiluje zadní stranu stehen. Stoupněte si na jednu nohu, něčeho (židle) se přidržujte zepředu rukama a plynule zakopávejte druhou nohu směrem dozadu. Kolena držte u sebe. Cvičíme v sériích. Pro zvětšení zátěže si na nohu můžete obout těžší botu, ideální jsou lyžáky :-)
Cvičení stehna, hýždě
Cvičení stehna, hýžděPředkopávání

Posilujeme přední stranu stehna. Cvik můžete cvičit zároveň i jako cvik na udržení rovnováhy, ale můžete se z boku přidržovat třeba stolu. Stojíte na jedné noze, druhou zvedněte tak, aby stehno bylo skoro vodorovně s podlahou. Nohu střídavě předkopáváme vpřed a přitahujeme zpět. Opět můžeme nohu zatížit. Cvičíme v sériiích.
Výstup na židli (schodek)

Posilujeme hýždě a celé stehno. Jednu nohu dáme na vyvýšené místo (židle, bedna, schod ...) a provádíme opakované výstupy a sestupy. Čím vyšší překážka (rozumně!), tím vyšší zatížení. Nohy můžeme střídat nebo provádět výstupy v sériích - vždy několik opakování pro jednu nohu. Pokud je podložka dostatečně pevná a můžeme se přidržet, zakončete každý výstup vypnutím se na špičku stojné nohy - protáhnete tím i lýtka.
Cvičení stehna, hýždě
Cvičení stehna, hýžděZanožování

Posilujeme hlavně hýždě. Klekněte si na zem, opřete se o předloktí. Natahujte nohu plynule dozadu do zanožení a vytáčejte přitom u toho špičku nohy od těla. Záda pokud možno neprohýbejte.

Pohyb ♦ Cviky .. začínáme cvičit bříšní svaly

10. prosince 2010 v 15:28 | LovelyRose♥ |  Vše o pohybu
Břišní svaly patří ke skupině svalů s velkou tendencí ochabovat. Proto je dobré je pravidelně procvičovat. Existuje nespočet variant cviků. My si ukážeme sérii 3 cviků. Každý protáhne jednu partii - šikmé svaly, přímé svaly břišní a spodní část břicha. Cvičení nevyžaduje žádné pomůcky a zabere minimum času ...
Šikmé svaly břišní

Lehněte si na záda, nohy zvedněte vzhůru a pokrčte je v kolenou do pravého úhlu, upažte. Nohy přetáčejte střídavě na obě strany, kolena těsně nad podlahou, lopatky a dlaně držte na podlaze, hlava se neotáčí. Dodžujte pravý úhel mezi stehny a břichem. Pro zvětšení zátěže můžete nohy narovnat v kolenou - pak se snažíme na stranách držet špičky těsně nad zemí.
Břišní svaly
Spodní část břicha

Lehněte si na zem na záda. Natažené nohy jsou kolmo vzhůru. Upažte, dlaně přitiskněte k podlaze. Pánev zvedejte co nejvýše, záda neprohýbat, nohy vytlačujte nad břicho, ne nad hlavu. Můžete zkusit i variantu s vytáčením do stran - pak zapojujete i šikmé svaly.
Břišní svaly
Přímé svaly břišní

Klasický sed-leh s pokrčenýma nohama, chodidla na podlaze. Ruce za hlavu, hlavu opřete bradou o hrudník a plynule se zvedejte - třeba až ke kolenům a pak zase plynule zpět na zem. Vyzkoušejte si několik variant tohoto cviku s různou cílovou polohou hlavy - ke kolenům, do půlky, nebo jen pár centimetrů nad podlahu se setrváním několika vteřin v této poloze ...
Břišní svaly


Pokud cítíte ostrou bolest - přestaňte cvičit. Začínejte raději s méně zatěžujícími cviky, ale vytrvejte.

Pohyb ♦ Kliky .. posilujeme prsa i paže

10. prosince 2010 v 15:26 | LovelyRose♥ |  Vše o pohybu
Posilování prsou a paží - klikyJednoduché cvičení - kliky - má mnoho variant. My Vám ukážeme 5 základních, ale sami jistě přijdete na další způsoby. Kilky mají tu výhodu, že k nim nepotřebujete nic. Navíc je to cvik, u kterého je brzy znát zlepšení Vaší síly a výdrže. Budete-li cvičit pravidelně, už za 2-3 týdny zněkolikanásobíte počet kliků, které zvládnete během jedné série...

Actions Whey 85 Protein 2300g
Actions Whey 85 Protein 2300g
Doplněk stravy podporující tvorbu svalstva , určený pro sportovce k nárůstu svalové hmoty s nízkým obsahem laktózy. Speciálně vytvořená směs vysoce hodnotných bílkovin s maximální využitelností vstřebávání, určená pro silově a silově vytrvalostní sporty. 7 příchutí!!!

Vše o pohybu ♦ Informace

10. prosince 2010 v 15:24 | LovelyRose♥ |  Vše o pohybu
Pohyb pro lidské tělo je bezpochyby důležitý. Jistě, jako správná slečna, pečuješ o svou linii. Kašli ale na trápení se dietami a zjisti, že kila shozená díky sportu se ti jen tak rychle nevrátí. Tak na co čekat?
Určitě to znáš - podívala ses na sebe v zrcadle a se svým vzhledem jsi nebyla příliš spokojená. Zloňských plavek ti všudemožně vylézaly přes zimu nabrané tukové zásoby, s čímž jsi se rozhodla rychle něco udělat. Nasoukala ses do kraťasů a obula sis botasky a vyrazila jsi běhat do parku. Ale jaký byl tvůj údiv, když jsi už po deseti minutách byla schvácená, jakoby jsi oběhla celou Evropu natřikrát. Další týden ses pak vzpamatovávala z bolesti svalstva a z tvých předsevzetí nezůstalo nic… Co z toho vyplývá? Sama si uvědom, nakolik jsi fyzicky zdatná a nepočítej s tím, že po hodině divokého tance v obýváku, při němž shodíš tři keramické vázy po babičce, shodíš rovnou deset kilo a na půl roku budeš mít zase klid! Chce to vytrvalost! Tady se teď dočteš vše potřebné pro to, aby jsi mohla rovnou začít a měla z toho dobrý pocit!
  • Kdy začít s pohybem? - Neříkej si, že začneš od příštího týdne. Nezačneš! Pokud tedy nemáš žádné zdravotní omezení (jsi nemocná, máš teplotu, dostala jsi menstruaci,…), začni ještě dnes a neříkej, že na to nemáš čas. Nemusíš přece cvičit dvě hodiny. Dej si ale pozor na správnou dávku aktivity, nechtěj hned lámat rekordy. K lepším výkonům se musíš dopracovat postupně. Jestliže to s pohybem přeženeš, budou trpět nejen tvé svaly, ale také duše, a do dalšího sportování nebudeš mít příště chuť.
  • Jak dlouho cvičit? - Dobu trvání pohybu postupně a uvážlivě zvyšuj. Začít můžeš třeba s patnácti minutami a po několika týdnech jistě bez problémů zvládneš hodinku svižného cvičení.
  • Jak často? - Všechno zase záleží na tobě, ale většinou je doporučováno cvičit asi třikrát týdně. To znamená každý druhý den. A proč? Sama jistě víš, jak jsou tvé svaly po náročném cvičení unavené a ztuhlé. Potřebují si odpočinout! Uvědom si také, že svaly ti nerostou přímo při cvičení, ale až nějakou chvíli po něm, když začneš relaxuješ. Zároveň se ve tkáních při pohybu uvolňuje kyselina mléčná, díky níž po sportu cítíš svalovou bolest. Pokud se tedy do cvičení vrhneš hlava nehlava, zanedlouho nebudeš schopná chodit, ani posadit se na židli.
  • Která pohybová aktivita je pro mě nejlepší? - Volba správného sportu je individuální záležitost. Neexistuje druh fyzické aktivity, který by byl jednoznačně lepší než všechny ostatní. Při výběru se proto řiď dvěma podmínkami - 1. Při jednotvárném pohybu jsou stále namáhány stále ty samé části těla. Proto pohyb střídej. Možná, že jsi zapálená aerobička, bravo, ale i ty by jsi do svého cvičení měla zahrnout občas i běh, posilování, jógu nebo cokoli jiného dalšího. Na jeden druh pohybu si tělo časem zvykne a jakoby na něj přestane reagovat. 2. Tebou zvolená pohybová aktivita tě musí především bavit!
  • Jakou míru intenzity? - Nikdy necvič až do úplného vyčerpání! Nenech se oklamat názory, že jen velmi (až přehnaně) intenzivní pohyb je pro tělo prospěšný. Pro tělo je přínosem jakákoliv míra intenzity. Optimální zátěž je taková, při níž dovedeš dýchat zhluboka, dýcháš o něco rychleji než obvykle, ale ještě nelapáš po dechu.
  • Ráno nebo večer? - Sportovat se dá za každého počasí a v kteroukoliv denní dobu. Někdo si rád zacvičí při východu slunce, jiný si raději přispí a sportu se věnuje odpoledne nebo večer. Není důležitá denní doba, ale pravidelnost pohybu. Jistě mi ale dáš za pravdu, že ve velmi horkých letních dnech se lépe cvičí večer, kdy už teplota o nějaký ten stupeň poklesne. Samozřejmě je však nejideálnějším letním sportem plavání!
  • Smí se při cvičení jíst a pít? - Při tělesné zátěži je pitný režim velmi důležitý. Při sportu se hodně potíš, čímž tělo zbavuješ tekutin, které je potřeba doplňovat. Dej však přednost nesyceným minerálkám, čajům nebo speciálním energetickým nápojům. Perlivé limonády při sportu nejsou vhodné. Ovšem pohybu a současnému jídlu se v každém případě vyvaruj. V těle to funguje tak, že pokud cvičíš, většina krve se ti nahrne do končetin. Pokud naopak jíš, krev přiběhne na pomoc žaludku, aby mu pomohla zajistit správnou látkovou výměnu. V případě, že obě tyto činnosti provádíš zároveň, nemůže být ani jedna z nich provedena naprosto správně. Budeš se cítit více unavená, možná ti bude i špatně od žaludku, no a požité jídlo nebude dobře stráveno.

Pohyb ♦ Cviky .. zpevňujeme bříško 2

10. prosince 2010 v 15:22 | LovelyRose♥ |  Vše o pohybu
Dalším způsobem jak účinně posilovat břišní svalstvo a nezatěžovat krční páteř, jsou tzv. výdrže v pozicích.

1. Výdrž na předloktí

Důležité je opět aktivovat pánevní dno, zpevnit, zatáhnout břicho, nesmí nám viset. Co nejvíc ho zatáhněte, jako kdybyste chtěli bříško protlačit přes záda až do stropu. Pánev musíme naopak tlačit dolů, nevystrkovat zadek. Tělo by tedy mělo být tak rovné, jak to jen jde. Proto se tomuto cviku říká "Prkno".

Pohyb ♦ Cviky .. zpevňujeme bříško 1

10. prosince 2010 v 15:21 | LovelyRose♥ |  Vše o pohybu
Nejlepeší je tyhle cviky cvičit na nějaké silné podložce, ale je to jen na vás na čem budete cvičit! Těmito dvěmi jednoduchými cviky získáte krásné ploché a vypracované bříško, tak hurá do cvičení:)
první cvik:
http://www.femina.cz/files/aktivity_/pritahy_kolen1.jpg
http://www.femina.cz/files/aktivity_/pritahy_kolen2.jpg
druhý cvik:
http://www.femina.cz/files/aktivity_/svicka1.jpg
http://www.femina.cz/files/aktivity_/svicka2.jpg

Pohyb ♦ Cviky na zpevnění zadečku

10. prosince 2010 v 15:17 | LovelyRose♥ |  Vše o pohybu

Visutý most

a) Lehněte si na záda a ruce položte podél těla, dlaněmi dolů. Pokrčte pravou nohu a chodidlo zapřete o podložku. Propněte levou nohu a zvedněte ji.

b)Zatněte hýždě a pomalu zvedejte pánev, dokud není v jedné přímce se stehnem pravé nohy. Zdvih zopakujte dvacetkrát a pak vystřídejte nohy.

Zlepšovák: Při posledním opakování vydržte v pozici b dvacet sekund. Hýždě tak maximálně posílíte.
Visutý most

Postranní úmysly

a)Lehněte si na pravý bok a zapřete se o předloktí. Pravou nohu pokrčte a zanožte. Levou nohu také pokrčte, ale zároveň ji zvedněte v jedné linii s bokem.

b) Zatněte hýždě, levou nohu propněte a držte rovnoběžně
s podlahou. Po dvaceti opakováních vyměňte strany.

Zlepšovák: Na kotník zvednuté nohy pověste pásek se závažím.

Visutý most

Stoupačky

a) Levou nohu zapřete o stoličku nebo schod. Pravou nohu široce zanožte a odlepte patu od země.

b)Zvedejte se na levé noze, dokud nejsou obě stejně vysoko. Pravá přitom zůstává lehce zanožená. Opět dvacetkrát zopakujte a vystřídejte.

Zlepšovák: Do pozice b přecházejte velmi pomalu. Tím svému pozadí naložíte větší zátěž.

Visutý most