Pohyb ♦ Cviky .. zpevňujeme bříško 2

10. prosince 2010 v 15:22 | LovelyRose♥ |  Vše o pohybu
Dalším způsobem jak účinně posilovat břišní svalstvo a nezatěžovat krční páteř, jsou tzv. výdrže v pozicích.

1. Výdrž na předloktí

Důležité je opět aktivovat pánevní dno, zpevnit, zatáhnout břicho, nesmí nám viset. Co nejvíc ho zatáhněte, jako kdybyste chtěli bříško protlačit přes záda až do stropu. Pánev musíme naopak tlačit dolů, nevystrkovat zadek. Tělo by tedy mělo být tak rovné, jak to jen jde. Proto se tomuto cviku říká "Prkno".

2. Výdrž s pokrčením kolen

Cvik si můžeme udělat náročnější, a to pokrčováním kolen. Výchozí poloha je stejná, dáme si pozor na správné provedení - ramena tlačíme od uší dolů, zatažené břicho, pánev podsadit. A střídavě pokrčíme vždy jednu nohu, vrátíme do pozice a zase druhou a vrátíme, atd. Cvik provádíme pomalými pohyby, dbáme na správné držení těla.

3. Výdrž na dlaních

Tělo v té samé poloze, pouze na celých rukou. Opřete se o dlaně, které by měly být přímo pod rameny, ramena tlačíme od uší dolů, neprohýbáme se v bedrech, břicho vtáhneme dovnitř, stáhneme půlky k sobě a pánev tlačíme dolů.

4. Výdrž na jedné ruce - šikmé břišní svaly

Opřeme se pouze o jedno předloktí, tělo je opět rovné jako prkno, nevystrkovat zadek, nepovolovat břicho. Pokročilí můžou provádět tu samou polohu na celé ruce.
Kontrolujte si, zda se neprohýbáte v bedrech, či nevyvěšujete z ramen. Takhle je to špatně:

V pozicích se snažte vydržet co nejdéle, důležité je zejména správné provedení - koneckonců jako u cvičení obecně. Do udržení se v pozici zapojujte břišní svalstvo, krční páteř nezatěžujte.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.