Pohyb ♦ Jak jednoduše procvičit stehna a hýzde

10. prosince 2010 v 15:29 | LovelyRose♥ |  Vše o pohybu
Cvičení stehna, hýžděSérie pěti jednoduchých cviků, které si můžete zacvičit i v práci nebo o přestávce ve škole. Časově nenáročné cvičení, stačí pár minut denně. Nepotřebujeme k tomu žádné pomůcky. Všechny cviky provádějte pomalu a plynule. Náš SPORŤÁK Vám vše názorně předvede :-)
Cvičení stehna, hýžděVýpady dozadu

Posilujeme přední stranu stehen a hýždě. Současně jdeme do dřepu na jedné noze a druhou natáhneme dozadu a opřeme se o špičku nohy. Koleno by se nemělo dotknout země (cca 10 cm nad zemí). "Zadní nohu" natáhněte co nejdále. Zpět do stoje se zvedejte hlavně "přední nohou". Nohy můžete pravidelně střídat nebo cvičte v sériích - pravá, levá. Na první pohled jednoduché cvičení, ale zkuste si to s batohem na zádech:-)
Zakopávání

Tento cvik posiluje zadní stranu stehen. Stoupněte si na jednu nohu, něčeho (židle) se přidržujte zepředu rukama a plynule zakopávejte druhou nohu směrem dozadu. Kolena držte u sebe. Cvičíme v sériích. Pro zvětšení zátěže si na nohu můžete obout těžší botu, ideální jsou lyžáky :-)
Cvičení stehna, hýždě
Cvičení stehna, hýžděPředkopávání

Posilujeme přední stranu stehna. Cvik můžete cvičit zároveň i jako cvik na udržení rovnováhy, ale můžete se z boku přidržovat třeba stolu. Stojíte na jedné noze, druhou zvedněte tak, aby stehno bylo skoro vodorovně s podlahou. Nohu střídavě předkopáváme vpřed a přitahujeme zpět. Opět můžeme nohu zatížit. Cvičíme v sériiích.
Výstup na židli (schodek)

Posilujeme hýždě a celé stehno. Jednu nohu dáme na vyvýšené místo (židle, bedna, schod ...) a provádíme opakované výstupy a sestupy. Čím vyšší překážka (rozumně!), tím vyšší zatížení. Nohy můžeme střídat nebo provádět výstupy v sériích - vždy několik opakování pro jednu nohu. Pokud je podložka dostatečně pevná a můžeme se přidržet, zakončete každý výstup vypnutím se na špičku stojné nohy - protáhnete tím i lýtka.
Cvičení stehna, hýždě
Cvičení stehna, hýžděZanožování

Posilujeme hlavně hýždě. Klekněte si na zem, opřete se o předloktí. Natahujte nohu plynule dozadu do zanožení a vytáčejte přitom u toho špičku nohy od těla. Záda pokud možno neprohýbejte.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.