Vše o kosmetických vadách ♦ Kontaktní čočky

10. prosince 2010 v 11:37 | LovelyRose♥ |  Vše o kosmetických vadách
Trpíte oční vadou (krátkozrakost, dalekozrakost) a už vás nebaví nosit brýle? Vadí vám při líčení, a při jiných činnostech? Co s tím? Odpověď je jednoduchá, zajděte si k očaři a požádejte o kontaktní čočky.
Přečtěte si něco o čočkách .. KLIKNĚTE CELÝ ČLÁNEK


Je to vážně tak jednoduché. Stačí si zajít ke svému očnímu lékaři, pokud na něj tolik nespoléháte tak si v okolí můžete najít tzv. kontaktologa, který se přímo zabývá kontaktními čočkami. K němu si vezměte svou "oční kartu" a nic jiného potřebovat nebudete. Doktor udělá klasické vyšetření, změří počet dioptrií na každém oku. Většinou se vás zeptá zda byste raději čočky jednodenní měsíční nebo kontinuální (z oka se vůbec nevyndavají) a tím končí celá ta sláva.

Vy si dojdete buď do lékárny, nebo vám to vysvětlí ještě v ordinaci a začíná krok druhý - naučit se s čočkami správně manipulovat, nasazovat, vyjmout a pracovník k tomu určený vám vysvětlí, kdy je nosit, kdy je nenosit.

Skvělé na tom je, že dioptrické čočky může nosit v podstatě každý. Jsou tu menší vyjímky, ty ale nejsou časté (většinou jsou to specifické nemoci oka a žláz), i malé dítě je schopno je nosit - ale jen pod častým dohledem lékaře.

Vše co na čočky potřebujete obdržíte už v lékárně, tak se nemusíte obtěžovat shánět něco dalšího.

A zajímá vás jak se manipuluje s čočkou? Tady je krátké video:


Jestli vás zajímá, zda čočku v oku cítíte nebo jestli to bolí, tak to vážně ne. Čočka se v současné době skládá hlavně z vody, takže jí v oku po chvilce už vůbec necítíte.

S čočkami se nesmí spát (pokud na to nejsou určené) a rozhodně je také nesmíte nosit delší dobu než jsou k tomu určeny a vyhněte se prošlé trvanlivosti. To všechno vám může způsobit pár problémů.

Cena čoček je různá, podle toho zda jsou jednodenní, měsíční či týdenní, pohybuje se tak okolo 500 - 2000 na měsíc.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.