Vše o kráse ♦ 5 rychlých zkrášlovacích triků

10. prosince 2010 v 13:24 | LovelyRose♥ |  Vše o kráse

1. Slepené řasy

Triky 1-5
Rychlé řešení: Někdy se stane, že ve snaze o co nejkrásnější svůdný pohled řasy nalíčíte víc, než je nutné. Čeho tím dosáhnete? Příliš velký nános řasenky bude mít tendenci řasy slepovat, a to zrovna moc dobře nevypadá a navíc se barva po zaschnutí začne brzy drolit. Nic však není ztraceno.
Vizážistka Markéta Šimrová radí: "Pokud vám řasenka ještě úplně nezaschla, není třeba ji hned kompletně odličovat. Vezměte si do ruky dětské vlhčené ubrousky, stiskněte řasy z obou stran a opatrně z nich odstraňte přebytečný nános. Pak je za pomoci čistého řasenkového kartáčku rozčešte."

Triky 1-5

2. Nedokonalý tvar obočí

Rychlé řešení: Jeden chybný pohyb pinzetou a neštěstí je na světě. Co s tím, když vám v pečlivě vytrhaném obočí najednou kousek chybí? Než vám tato mezera zase zaroste, pomozte si tužkou na obočí.
"Nejlepšího efektu dosáhnete, zvolíte-li co nejpodobnější odstín barvy svého obočí," doporučuje vizážistka Markéta a dodává: "Sama také ráda používám na modelaci obočí klasické oční stíny, které vypadají nejpřirozeněji." Ve finále učešte obočí kartáčkem a zafixujte pomocí speciálního gelu na obočí.
1. tužka na obočí, Sisley, 950 Kč, 2. kartáček na řasy, MAC, 320 Kč

Triky 1-5

3. Příliš krátká ofina

Rychlé řešení: Zatoužila jste po ultrakrátké ofině, nechala si ji ustřihnout a najednou máte pocit, že vám buď nesluší, nebo ji zkrátka neumíte upravit tak, abyste s jejím tvarem byla spokojená? Docela zajímavým řešením jsou obyčejné vlasové hřebínky.
"Vytvořte si pěšinku a učešte ofinu do stran. Pak ji uhlaďte gelem a hřebínky zasuňte v protisměru do vlasů," radí kadeřnice Petra Maletínská ze studia Face & Hair. Celé dílo můžete ještě přestříkat lakem na vlasy.
Sienna Millerová si svou krátkou ofinku také občas stáhne do stran pomocí vlasových hřebínků.

4. Podráždění po depilaci

Triky 1-5
Rychlé řešení: Občas se stane, že si zapomenete oholit nohy a pak je ve spěchu přejedete žiletkou, aniž byste použila pěnu na holení a následnou zklidňující péči. Výsledek? Nepříjemné pálení, rudé tečky nebo rovnou velké červené skvrny.
"Pokožka tak reaguje na nepřiměřený zásah, a dává tím najevo, že potřebuje zklidnit. Ideální jsou speciální přípravky po depilaci, například s obsahem aloe vera, která má silný hojivý a protizánětlivý účinek," doporučuje soukromá dermatoložka Iva Vojtíšková.
osvěžující hydratační gel s obsahem aloe vera, Babé, 390 Kč
1. Po depilaci se může objevit nepříjemné pálení a červené tečky.
2. Ošetřte citlivou pokožku šetrným přípravkem, třeba s aloe vera.

Triky 1-5

5. Nešetrný přístup k pleti

Rychlé řešení: Pravidelná očista obličeje je samozřejmě velmi důležitá. Peeling se k ní také počítá, ale nic se nemá přehánět. Ve snaze odstranit z pleti všechno, co tam nepatří, někdy zapomínáme, že pokožka je na neopatrné zacházení velmi citlivá. Není se tedy co divit, že po příliš drsném ošetření se na ní objeví červené skvrny a mírné otoky. Proto bude zapotřebí především maximálního zklidnění.
"Pokud máte doma speciální krém na podrážděnou pleť, natřete s ním celý obličej a nechte chvíli působit. Anebo se spolehněte na obyčejnou studenou vodu. Namočte do ní ručník, důkladně ho vyždímejte a nechte na pleti působit asi deset minut," radí dermatoložka Iva Vojtíšková.
hydratační krém na citlivou a podrážděnou pokožku, Rosaliac, La Roche-Posay, 40 ml, 490 Kč
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.