Vše o kráse ♦ Malý zázrak z rýžového pole

10. prosince 2010 v 14:26 | LovelyRose♥ |  Vše o kráse
Malý zázrak z rýžového pole
Co všechno se skrývá v malém rýžovém zrnku, proč jej uctívali již dávní Inkové a za co vděčí svému věhlasu v tradičních východních kulturách?
Klikni celý článek

Malý zázrak z rýžového pole
Rýže jako nový hit moderní kosmetiky? V západní civilizaci možná, ale v zemích vycházejícího slunce je běžnou součástí pradávných kosmetických receptur i současného života stejně jako například meditace, jóga či bojová umění. A jak tedy můžete její blahodárné účinky využít pro svou krásu? Výtažky z této nenápadné plodiny mají zklidňující a zvláčňující vliv na podrážděnou a citlivou pleť, proto je kosmetické firmy využívají jako součást energizujících sér nebo rozjasňujících pleťových masek.
Vyznavačky koupelí se pro změnu zamilují do rýžového mléka, které vyhlazuje a zjemňuje pokožku těla a které promění vanu v mléčnou lázeň zahalenou do jemného aroma. Proslulá blahodárnost bílé koupele byla využívaná ve wellness programech už v dávné minulosti -může se totiž pochlubit hlubokými hydratačními a vyživujícími schopnostmi. Příjemná, decentní vůně odvane veškerý stres, zklidní smysly a navodí příjemnou atmosféru, která vám dá zapomenout na všední starosti.

PRO KRÁSU I ZDRAVÍ

Za nejcennější součást rýže je považován rýžový olej, který je významnou součástí zdravé kuchyně. Napomáhá snižovat hladinu cholesterolu a má příznivý vliv na srdce a trávení. Jeho výrazné antioxidačními účinky si můžete vychutnat také v péči o pokožku těla. Díky obsahu vitaminu E a přírodní látce skvalenu, která se získává z rýžových otrub (vnější hnědý obal rýže), si totiž snadno poradí s nepříznivými volnými radikály. Skvalen je jednou z nejdůležitějších lipidních složek kůže významně se podílející na správném fungování metabolismu pokožky a díky svým antioxidačním vlastnostem výrazně přispívá k ochraně před negativními vlivy slunečního záření a znečištěného prostředí. Tělová mléka nebo másla, sprchové přípravky či peelingy s podílem rýžového oleje vaši pokožku zregenerují, pročistí a obnoví její přirozenou vláčnost, pevnost, pružnost a obranyschopnost. Rýžové proteiny, bohaté na aminokyseliny, zase hluboce obnovují citlivé zóny poškozených vlasů. Regenerují důležité složky uvnitř vlasového vlákna, čímž přinášejí namáhaným vlasům okamžitou úlevu a intenzivní výživu. Tak například lépe fixují barvu, zlepšují i její intenzitu a lesk. Pokud jsou vaše vlasy jemné a máte pocit, že jim chybí objem, po kterém zatím marně toužíte, péče z přírodních ingrediencí obsahující rýžové proteiny je správnou volbou. Jejich výživné složení vlasy viditelně posiluje, zvyšuje jejich pružnost a navíc je chrání před


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.